U gudub Mawduuca ugu Muhiimsan


 

Ma jiran tahay?

COVID-19 Geedka Go'aanka ee loogu talagalay Dadka Dugsiyada, Barnaamijyada Daryeelka Carruurta

Raacitaanka dariiqa saxda ah haddii cunug, arday, ama qof shaqaale ah uu la kulmayo astaamaha soo socda ee la jaan qaadaya COVID-19:

  • Caadi ahaan: qandho ka weyn ama u dhiganta 100 ° F, bilow cusub iyo / ama qufac ka sii daraya, neefsashada oo ku adkaata, dhadhan cusub ama ur.
  • Wax yar: cuno xanuun, lallabbo, matag, shuban, dhaxan, murqo xanuun, daal fara badan, madax xanuun cusub oo soo booda, bilow cusub oo ciriiriga sanka ama sanka oo dareera.

 

1 far ka yar

1 farood oo caan ah laba farood oo aan badnayn

laba qof oo xiriir dhow leh

Is-Baadhitaan

Qoysaska, ardayda iyo shaqaalaha ayaa laga filayaa inay iskood iskaga baaraan guriga kahor imaanshaha dugsiga.

Qof kasta oo soo bandhiga astaamaha soo socda ee COVID-19 waa inuu guriga joogaa :

  • Qufac cusub
  • Neefta oo kugu yaraata
  • Xumad 100.0 darajo ah ama ka sareysa
  • Qabow
  • Murqo xanuun
  • Cune xanuun
  • Lumitaan ur ur ama dhadhan
  • Calaamadaha caloosha iyo mindhicirka ee shuban, matag, ama lallabo

Ardayda muujisa astaamahan inta lagu jiro maalinta iskuulka waa la qiimeyn doonaa waxayna u badan tahay in gurigooda loo diro.

Su'aalo?

Fadlan kala xiriir kalkaalisada caafimaadka ee dugsiga wixii su'aalo ah ee ku saabsan calaamadaha, karantiilidda, ama caafimaadka.

Afton-Lakeland:

Kate Langenohl
Kalkaaliye Caafimaad
langenohlk@stillwaterschools.org
651-351-6503

Andersen:
Teri Wagner
Kalkaaliye Caafimaad
wagnert@stillwaterschools.org
651-351-6603

Brookview:
Kate Langenohl
Kalkaaliye Caafimaad
langenohlk@stillwateschools.org
651-275-2518

Harada Elmo:
Carol Difrancesco
Kalkaaliye Caafimaad
difrancescoc@stillwaterschools.org
651-351-6702

Lily Lake:
Teri Wagner
Kalkaaliye Caafimaad
wagnert@stillwaterschools.org
651-351-6801

Rutherford:
Stephanie Kapfer
Kalkaaliye Caafimaad
Kapfers@stillwaterschools.org
651-351-6402

Stonebridge:
Stephanie Kapfer
Kalkaaliye Caafimaad
Kapfers@stillwaterschools.org
651-351-6402

Dugsiga Dhexe ee Oak-Land:
Maryan Rother
Kalkaaliye Caafimaad
rotherm@stillwaterschools.org
651-351-8515

Dugsiga Dhexe ee Stillwater:
Sue Boosalis
Kalkaaliye Caafimaad
boosaliss@stillwaterschools.org
651-351-6913

Dugsiga Sare ee Stillwater Area:
Nicole Myers
Kalkaaliye Caafimaad
myersn@stillwaterschools.org
651-351-8225