U gudub Mawduuca ugu Muhiimsan

Kormeeraha guud

Kormeeraha guud Lansfeldt iyo carruurta

Ku soo dhowow Dugsiyada Dadweynaha ee Stillwater

Farxad weyn ayey ii tahay inaan ku barto degmadeena dugsi iyo dugsiyadeena sare. Stillwater waa degmada ugu da'da weyn dugsiga gobolka Minnesota. Tan iyo markii guriga ugu horeeya ee hal-qol ah la aasaasay sanadkii 1848 waxaan dhisaynay taariikh dheer, taajir ah oo tayo tayo leh u leh ardaydayada. 

Waxaan leenahay shaqaale heer sare ah oo heegan u ah ogaanshaha ardayda shaqsiyan iyo ka caawinta la kulanka baahiyahooda gaarka ah. Waxaan ardayda siineynaa fursado badan oo xagga tacliinta ah, farshaxanka iyo ciyaaraha fudud ah si ay u sahamiyaan waxyaabaha ay xiiseeyaan isla markaana ay u horumariyaan hamiga, waxaanna rajo ka qabnaa guul arday kasta oo barta.

Sannadaha oo dhan deggeneyaasheennu waxay muujiyeen rabitaankooda inay ku noolaadaan mid ka mid ah degmooyinka ugu wanaagsan dugsiyada Minnesota. Waan is taageersanahay waana is baranay. Meesha aad ka hesho bulsho weyn, waxaa laguu xaqiijin karaa inay jiraan iskuullo heerkoodu sarreeyo. 

Fadlan istaag oo booqo! 

Malinda Lansfeldt
Maamulaha Dugsiyada

Xiriir 

Malinda Lansfeldt
Kormeeraha guud
lansfeldtm@stillwaterschools.org
651-351-8340

Joan Hurley
Kaaliyaha Maamulka ee Kormeeraha guud & Guddiga Dugsiga
hurleyj@stillwaterschools.org
651-351-8455


madaxa fardooleyda

Hadalka Degmada

Akhriso fikradaha iyo aragtiyaha ugu dambeeyay ee kormeeraha guud ee kujira tiirarka Degmada.

Maamulaha sare ee ardeyga

Waxaa jira ereyo badan oo loo adeegsan karo in lagu sifeeyo sannadkan ina dhaafay. Laakiin aniga ahaan, erayga cajiibka ah ayaa liiska ugu sarreeya.

Kooxda Hogaanka Degmada

Dr. Jennifer Cherry
Kaaliyaha Kormeeraha guud
cherryj@stillwaterschools.org
651-351-8391

Calaamadee Drommerhausen
Agaasimaha Hawlgallada
drommerhausenm@stillwaterschools.org
651-351-8379

Cindy Gustafson
Agaasimaha Shaqaalaha
gustafsonc@stillwaterschools.org
651-351-8311

Carissa Keister, APR
Agaasimaha Isgaarsiinta
keisterc@stillwaterschools.org
651-351-8320

Rachel Larson
Agaasimaha Waxbarashada iyo Kaqeybgalka Ardayda
larsonr@stillwaterschools.org
651-351-8317

Paul Lee
Agaasimaha Adeegga Taakulaynta Ardayda
leep@stillwaterschools.or
651-351-8629

John Perry
Agaasimaha Tiknoolajiyada Barashada & Naqshadeynta Nidaamka
perryj@stillwaterschools.org
651-351-8414

Annette Sallman
Agaasimaha Waxbarashada Bulshada iyo Xiriirka Bulshada
sallmana@stillwaterschools.org
651-351-8322

John Thein
Agaasimaha Maaliyadda
theinj@stillwaterschools.org
651-351-8321